Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


crew:konwenty

Yo! Z tej strony Krzyś. Poniżej macie skróconą instrukcję tego, jak obsługiwać dla nas konwent na stoisku.

 • Zadawajcie pytania. Dopytujcie. Niewiedza jest cechą nad którą możemy popracować, ignorancja - nie.
 • Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie powinniście zrobić PRZED konwentem, to zapoznać się z naszym asortymentem na https://gindie.pl/ Mamy kubki, przypinki, plakaty, torby i wiele innych gadżetów z grafikami wielu różnych autorów. W ostatnim czasie doszło 3 nowych. Tych grafik jest bardzo dużo i o ile nie oczekujemy, ze będziecie znali i kojarzyli nazwy z obrazkami, dobrze byłoby, byście orientowali się w stylu autorów, by przynajmniej skojarzyć odpowiednie wzory. Co do komiksów czy innych dzieł „czytanych” warto znać przynajmniej ogólny zarys fabuły/ opis z tyłu okładki, by gdy klient zapyta, być w stanie powiedzieć COKOLWIEK.
 • Generalna hierarchia poleceń wygląda tak Jacek>Krzyś>Klucznik/Piotr, ALE życzenia autorek są dla nas często najważniejsze. One są gośćmi, zarówno naszymi jak i konwentu, a nie pracownikami. Jeśli proszą o coś, czego nie wiecie jak zrobić, albo stoi w dużej sprzeczności z naszymi poleceniami, dopytujcie.
 • COKOLWIEK nie oznacza wciskania bullshitu. Bądźcie z klientami szczerzy, zwłaszcza, gdy czegoś nie wiecie. Lepiej powiedzieć „Zawołam kolegę, który wie” czy po prostu „Niestety, tego akurat nie miałem okazji przeczytać”.
 • Gdy klient zada jakieś pytanie o coś niezwiązanego ze sprzedażą, np. „Bo Wy kiedyś robiliście X” albo „Ja się kontaktowałem z Y” albo „Chcieliśmy zaproponować Z” to wołacie (albo odsyłacie klienta do) najlepiej mnie albo Jacka, w dalszej kolejności Klucznika albo Piotra, zależnie kto jest bliżej. Jak czegoś nie wiecie, to nie wiecie.
 • Ceny wszystkiego różnią się od tych sklepowych. Ceny konwentowe macie wraz ze spisem produktów na cenniku. Przykładowa strona z cennika wygląda tak: https://app.box.com/v/cennikexample To jeden ze starych cenników.
 • Każde z Was dostaje indywidualną kopie cennika jako ewidencje sprzedaży. Podpiszcie je. Każdy zapisuje na niej to co sprzedał. Odbywa się to przez postawienie pionowej kreski w rubryce po prawej. NIE skreślajcie grup kresek, przeszkadza to w późniejszym zliczaniu. Jeśli skończy się miejsce w rubryce, dopisujcie gdzieś na marginesie. Proszę Was, by były to w miarę proste kreski, a nie przecinkokropki czy inne wariacje na temat linii prostej.
 • Rzeczy których nie ma w cenniku dopisujcie gdzieś w jasny i czytelny sposób pod spodem czy na marginesie. Tak samo, jakieś istotne informacje czy uwagi.
 • Uważnie kontrolujcie co kto zapisuje, wymieniajcie się tą informacją, by sprzedaż się nie zdublowała. Generalnie zapisuje ta osoba, która przyjmuje pieniądze, czyli jak odsyłacie kogoś do płatności kartą, to zapisuje raczej ta osoba, która przyjęła transakcję (jeśli jest inaczej, poinformujcie się o tym)
 • Cenniki na koniec dnia trafiają w jedno miejsce na stoisku albo do mnie.
 • W czasie trwania konwentu powinny być trzy skrzynki na drobne monety i banknoty w różnych częściach stoiska. Jak się ich nagromadzi, można je przynieść do głównej skrzynki. Pieniądze na koniec dnia trafiają do jednej skrzynki, a potem do mnie albo do Jacka.
 • Na stoisku będą 2 lub 3 terminale do płatności kartą. Część zbliżeniowo, jeden jest na wtyk. Łączą się z urządzeniami z Androidem za pomocą bluetootha i używa się ich przez aplikację SumUp. Jeśli ktoś ma telefon z androidem, to na wszelki wypadek prosiłbym o popranie i zainstalowanie tej aplikacji wcześniej. Powinniśmy mieć swoje urządzenia, ale różnie bywa. Obsługa samego terminalu wymaga prezentacji wizualnej. Instruckje tekstowe możecie przeczytać tutaj http://supportpl.sumup.com/customer/pl/portal/topics/658545-pierwsze-kroki/articles Interesują Was „Konfiguracja” i „Przyjmowanie płatności”. Przy czym możecie spytać na końcu czy chcą powiadomienie na telefon. Jest opcja na mail, ale podawanie maila przez klienta jest czasochłonne bardziej niż numeru telefonu.
 • Nie, nie wydajemy na miejscu rachunków/faktur. Można się z nami kontaktować w tej sprawie na mail kontakt@gindie.pl jeśli jest to konieczne.
 • Czasem autorki przywożą swoje własne produkty na sprzedaż - naklejki, magnesy, czekoladki, inne pierdołki - zysk z ich sprzedaży idzie prosto do kieszeni autorki, choć zazwyczaj to my przyjmujemy te pieniądze. Po sprzedaży takiego produktu należy OD RAZU odpowiednią kwotę schować w specjalne miejsce - z reguły jest to jasno określony kubek/ skarbonka autorki. UWAGA - tego nie zapisujemy w żaden sposób, nawet, jeśli mamy analogiczny produkt na naszej liście. Jeśli macie dyżur przy autorce/ miejscu w którym siedzi, zapytajcie się zawczasu jej, bądź kogoś innego z obsługi, o te specjalne produkty i ich ceny.
 • Trzymajcie się raczej w miarę ustalonej swojej części stoiska.
 • Żarcie/napoje itd. finansujemy ze skrzynek, ale trzeba poinformować mnie/Klucznika/Jacka/Piotra o tym fakcie i zapisać ile się wzięło. I najlepiej wysyłać jedną osobę po większe zamówienia np. po kawę, pytać czy ktoś nie chce itd.
 • Dyżury, przerwy itd. ustala Klucznik.
crew/konwenty.txt · ostatnio zmienione: 2017/05/28 10:04 przez krzys