Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


autor:sklepautor

Poniżej macie instrukcję dodawania produktów na nasz nowy sklep. Robicie to logując się na konta, które powinniscie dostać od Jacka lub kogos z nas i klikając w tekst Twoje produkty w prawym górnym i potem w przycisk dodaj produkt.

Typ produktu: jest bardzo ważne, by wybrać go prawidłowo. Jesli nie wiecie co wybrać, najlepiej dać Książka (wszystkie komiksy mają status książki).

Nazwa: nazwa wzoru plus nazwa typ produktu. W sensie np „Kubek Fatalizm”, „Koszulka Nekochany” itd. W nazwie powinien być podany typ produktu, jeśli jest to zeszyt/przypinka/plakat/kubek/koszulka, ale jak tego nie zrobicie, to nic się nie stanie, jakoś to poprawimy.

Podnazwa: coś jak podtytuł. Tutaj możecie wpisać cokolwiek, jakiś catchphrase czy coś. Można też nie napisać nic.

Kategoria: podobnie jak przy typie produktu, wybierajcie ostrożnie.

Grafika: teraz się skupcie - to NIE jest plik, którego potem używamy do produkcji. O plikach do produkcji piszemy w innej, odpowiedniej sekcji wiki. To jest grafika reklamowa na sklep. PNG, RGB, 96dpi. 470px na 588px - rozmiar ma być DOKŁADNIE taki. Tzn. jeżeli okładka komiksu po przeskalowaniu ma 588px x 300 px, to dokładacie po bokach pustą przestrzeń (np. za pomocą poszerzenia obszaru roboczego), by plik miał dokładnie takie wymiary. Nie pytajcie czemu tak jest. Wizualizacje produktów dokładają w późniejszym terminie chłopaki. W końcu będzie to rozwiązane automatycznie, ale na razie nie jest. Szablon tejże grafiki: https://app.box.com/v/obrazeknasklep

Uwaga, kubki mają gotowy plugin do produkcji wizualizacji na sklep: https://app.box.com/s/r9qedck6opkvmi5ybl0wzl8zv576htp1 Jako obrazek główny wrzucamy zdjęcie 3 małych kubków razem! Resztę można olać, a sami dorzucimy. (jeżeli sa problemy z pluginem, to wrzućcie po prostu zwykły obrazek z kubka, szkoda waszego czasu, my poprawimy.)

Grafika na FB: olewacie, nic nie wrzucacie.

Opis: w opisie musi coś być, choćby tylko „Wzór z Chaty Wuja Freda”.

Przedsprzedaż: na razie olewacie.

Jak dacie zapisz na dole, to jeszcze musicie kliknąć na następnej stronie w przycisk niewidoczny by zmienić produkt na widoczny w sklepie.

Ważna uwaga: Czasem system może wygenerować dziwny link - dajcie nam wtedy znać to poprawimy to. Może to wynikać z tego, że istnieje już produkt o takiej nazwie (to w sumie może oznaczać dubel).

Generalnie, dajcie znać, jak wrzucicie produkt, bo zawsze dobrze, zeby ktoś z nas sprawdził, czy wszystko się zrobiło poprawnie.

autor/sklepautor.txt · ostatnio zmienione: 2017/07/24 10:10 przez krzys